Recete e Mrekullueshme..!? Shkrini dhjamin rreth barkun sa hap e mbyll syte..!? Shumica kanë stomak perfekt falë kësaj recete

Recete e Mrekullueshme..!?Shkrini dhjamin rreth barkun sa hap e mbyll syte..!? Shumica kanë stomak perfekt falë kësaj recete

Hahet për tre ditë, por bën gjëra të mira shtesë për trupin tuaj, veçanërisht nëse keni ëndërruar një bark të sheshtë dhe një bel më të vogël. Për ta arritur këtë, sigurisht që duhet të punoni pak, dhe kjo recetë do t’ju ndihmojë të heqni qafe dhjamin shumë më shpejt.

Ju duhet ta bëni këtë recetë për tre ditë. Ju duhet ta hani atë për tre ditë me radhë, por do të habiteni nga ndryshimet që do t’ju ndodhin si jashtë ashtu edhe brenda.

Sekreti i suksesit qëndron në ndarjen e dhjamit dhe mbetjeve të grumbulluara, të cilat mund të hidhen shumë më lehtë pasi të prishen. Në fillim kur ato reagime fillojnë të ndodhin, ju mund të ndiheni të çuditshëm, por së shpejti shkarkimi do të ndodhë.

Gazi dhe fryrja e barkut do të zhduken dhe të gjitha pjesët e ngurtësuara të jashtëqitjes që ishin mbërthyer në zorrët përfundimisht do të detyrohen të lëvizin dhe dëbohen. Dhe stomaku juaj do të rrafshohet dukshëm (sikur të shfryhet) dhe për tre ditë do të dukeni shumë më i dobët.

Përbërësit: lakër, panxhar, karrota, lëng limoni dhe pak vaj ulliri.

Procedura: Grijeni lakrën, panxharin dhe karotën në një raport prej 3: 1: 1. Kështu, në tre lugë lakër të grire, shtoni një lugë karotë dhe panxhar. Sasia e perimeve nuk është e kufizuar, por vaji është i kufizuar, i cili duhet të jetë disa pika dhe nuk duhet të jetë më shumë se një lugë.

Ju mund të shtoni majdanoz të copëtuar ose selino në perimet e grira. Përzieni perimet, kullojeni lëngun, pastaj shtrydhni një limon por mos shtoni kripë, vetëm disa pika vaj ulliri.

Ushqimi juaj me vitamina është gati. Mos harroni se është shumë e rëndësishme të mos shtoni një kokërr kripë dhe ndonjë shtesë tjetër në këtë sallatë. Ju duhet ta hani këtë sallatë disa orë para gjumit në vend të darkës (minimumi tre orë para se të shkoni në shtrat).

Vetëm në këtë mënyrë do të vini re rezultate të dukshme. Kjo sallatë do të rigjenerojë trupin tuaj për shkak të përbërësve me të cilët është i pasur, të cilat janë vitamina, minerale, fibra dhe pektinë, të cilat do t’ju ngopin, do t’ju japin energji, përmirësojnë tretjen dhe rregullojnë problemet e tretjes.

Nëse ju pëlqen kjo sallatë, mos ngurroni të vazhdoni ta hani pasi të kenë kaluar tre ditët, megjithatë, pas shtatë ditësh duhet të bëni një pushim të shkurtër. Përndryshe, kjo recetë është sekreti i një barku të sheshtë dhe me formë të bukur të shumë modeleve.

Sallata do ju alkalizojë dhe pas tre ditësh do të ndiheni mirë. Gjatë këtyre tre ditëve, përpiquni të pini më shumë lëngje dhe çajra, veçanërisht në gjysmën e parë të fytyrës tuaj, për të stimuluar lëvizjet dhe zbrazjen e zorrëve.

Do të ishte më mirë nëse pija juaj e parë në mëngjes është një gotë me ujë të ngrohtë me pak lëng limoni. Çdokush mund të shtojë pak kanellë ose shafran i Indisë për shije, xhenxhefil të integruar, pak mjaltë Pini të paktën një filxhan çaj jeshil gjatë ditës. Bëni vaktet më të lehta dhe shmangni ëmbëlsira, ëmbëlsira dhe pije me gaz.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *