Pastron katranin nga mushkëritë në vetëm 72 orë: Kjo pije e mrekullueshme do t’ju rigjenerojë..!

Pastron katranin nga mushkëritë në vetëm 72 orë: Kjo pije e mrekullueshme do t’ju rigjenerojë..!

Ne kemi një recetë shumë interesante dhe efektive, sepse të gjithë ata që pinë duhan dhe thithin ajër të ndotur kanë mushkëri me kapacitet të reduktuar dhe në gjendje shumë të dobët.

Sidoqoftë, kjo zgjidhje, e cila po qarkullon në rrjetet sociale, mund t’ju ​​lehtësojë nga problemi i kollës dhe mushkërive të mbytura.

Duhanpirësit dhe jo-duhanpirësit duhet të pinë këtë pije specifike për të eleminuar toksinat e grumbulluara në mushkëri, si dhe mukusin e tepërt.

Kjo recetë unike thjesht “ringjall” sistemin e frymëmarrjes dhe hap bronket.

PEREEERSIT E NEVOJSHM:

2 lugë pluhur shafran i Indisë
1 rrënjë xhenxhefili me madhësi mesatare
400 g qepë
400 g sheqer (ose mjaltë)
1 litër ujë të filtruar

PROCEDURA:

E vetmja gjë që duhet të bëni është të karamelizoni sheqerin, pastaj shtoni ujin dhe lëreni të tretet dhe të vlojë, dhe nëse përdorni mjaltë, do ta vendosni në fund.

Ndërkohë, qëroni dhe copëtoni qepën në të katërtat. Gjithashtu, qëroni xhenxhefilin dhe priteni imët.

Shtoni të dy përbërësit në ujin e vluar.

Pas pesë minutash, kur uji të vlojë mirë, shtoni shafran i Indisë. Ulni nxehtësinë pak dhe lëreni lëngun të avullojë në gjysmë

Pasi lëngu të përgjysmohet (rreth gjysmë litri), hiqeni tiganin dhe lëreni të ftohet pak. Pastaj kullojeni dhe shtoni mjaltin. Perzieni derisa të tretet. Ruani lëngun në një shishe qelqi ose në kavanoz. Ruhet në frigorifer.

Përdorimi: Çdo ditë një filxhan te kafes në mëngjes me stomak bosh dhe dy orë pas ushqimit, në mbrëmje.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.