Ky ilaç më shpëtoi jetën 17 vjet më parë: Unë kisha një tumor në mëlçi, zorrë të trashë dhe mitër

Sonia Andreev zbulon për lexuesit e NMD.mk ilaçin për të cilin ajo tha se i shpëtoi jetën.

“Më lejoni t’ju zbuloj një ilaç shumë shërues që më shpëtoi jetën dhe falë tij unë jam akoma midis të gjallëve, midis fëmijëve dhe nipërve të mi.”

17 vjet më parë kisha një tumor në mëlçi, një tumor të zorrës së trashë dhe mitrës.

Mitra ime është hequr kirurgjikale, por mëlçia dhe zorra e trashë e mia ishin në rrezik të lartë për tu operuar.

Sidoqoftë, mjeku që më operoi më dha një recetë për ta bërë dhe përdorur rregullisht, kështu që unë isha i bindur dhe aktiv.

E bëra dhe e konsumova rregullisht, kështu që testet e radhës treguan se nuk kisha tumor.

Kështu e shpëtova jetën time nga sëmundjet dhe operacionet, kështu që edhe sot e përdor dhe mendoj se vetëm për shkak të këtij ilaçi jam gjallë

Pra, nëse doni ta botoni, mbase do të shpëtojë jetën e të tjerëve.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

15 koka hudhër
15 limona
500 g arra të shtypura
500 g lajthi të bluara

500 g fiq të thatë
500 g kumbulla të thata
500 g rrush të bardhë

500 g rrush të kuq
500 g grurë të pastër, jo të spërkatur
1 kg mjaltë shtëpiak

Lani grurin me ujë të ngrohtë 9 herë dhe lëreni atë brenda natës në ujin e dhjetë të vakët. Ditën tjetër filtrohet dhe përzihet.

Fiqtë janë copëtuar imët dhe kumbullat gjithashtu, pasi është e vështirë të përzihen.

Shtrydhni lëngun nga 10 limonë dhe bluajini 5 limonë së bashku me lëvozhgën. Të gjithë përbërësit (hudhra është qëruar) përzihen dhe vendosen në një tigan të madh, pastaj zihen me një lugë druri. Përbërësit duhet të kombinohen mirë.

Pastaj vendosni një dorezë (nga një farmaci) në dorën tuaj, dhe gatuajeni bukur me dorë. Përzierja është e trashë si brumë dhe zgjat për tre muaj.

Ruhet në vazo qelqi dhe ruhet në frigorifer.

E bëj dy herë në vit, u kam dhënë recetën shumëkujt dhe të gjithë janë të kënaqur. Ka rezultate vërtet të shkëlqyera, kursen nga tumoret, pastron kancerin.

Jam shumë i kënaqur, edhe burri im ha prej tij, megjithëse është mirë me shëndet.

Thjesht mbron nga sëmundjet, viruset, kështu që njerëzit e shëndetshëm mund ta përdorin sepse është shumë cilësor dhe natyral pa kimikate ”.

Përdorimi: Tri herë në ditë, një ose dy lugë gjelle para mëngjesit, drekës dhe darkës. Doza për një person është për tre muaj, unë ha dy lugë, tri herë në ditë.

Nëse ju pëlqeu ky artikull ju lutem Shpërndajeni me shoqërinë tuaj në facebook!

You may also like...