E Pa.Besueshme, Shikoni Se Cfar Fshihet Posht Shkretetires Se Saharas..(VIDEO)

Shkretetira me e madhe ne bote me nje siperfaqe prej afro 9milion kilometra katrore vjen me mistere te shumta. Kjo siperfaqe e madhe toke gjate mijera e miliona viteve ka pesuar ndryshime te shumta. Gjurme te shumta kane ngelur ne kete shkretetire te gjallesave unike dhe te formacioneve te cuditshme gjeologjike

You may also like...