Plas grushti në një emision televiziv në Ukrainë, momenti kur gazetari sulmon politikanin pro-rus..VIDEO..

Një përplasje fizike ka ndodhur në një emision televiziv në Ukrainë, ku një gazetar dhe një politikan pro-rus janë konfliktuar me njëri tjetrin.

Përmes një video të publikuar nga mediat e huaja shikohet momenti kur gazetari godet me grusht në fytyrë politikanin pro-rus drejtpërdrejt në një emision televiziv në Ukrainë.

Përleshja shpërtheu midis ligjvënësit Nestor Shufrych nga partia pro-ruse Opozita Platforma – For Life, dhe gazetarit Yuriy Butusov.

Politikani u sulmua nga gazetari ai refuzoi të dënojë Vladimir Putinin, pasi trupat ruse grumbullojnë trupa në kufi për një pushtim të mundshëm.

Konflikti fizik në studio ndodhi pasi mijëra refugjatë ukrainas kanë filluar të hyjnë në Rusi pasi aleatët e Vladimir Putin urdhëruan një evakuim masiv të dy republikave separatiste si pjesë e një operacioni të dyshuar të ‘flamurit të rremë’ për të ofruar pretekstin për një pushtim.

Ndërkohë deri më tani deri në 700.000 civilë janë duke u evakuuar nga rajonet e shkëputura të Donetsk dhe Luhansk pasi udhëheqësit rebelë pretenduan një ditë më parë se Ukraina ishte gati të sulmonte zonat./

You may also like...