Vetem me arra, limon dhe mjaltë, trupi juaj do te shpëtoj një herë e mirë nga kjo semundje

Vetem me arra, limon dhe mjaltë, trupi juaj do te shpëtoj një herë e mirë nga kjo semundje

Atë çfarë e bën këtë recetë shumë përfituese për shëndetin, është sasia e lartë e vitaminave esenciale, mineraleve, proteinave, yndyrave dhe karbohidrateve.

Ky kombinim është shumë i dobishëm për njerëzit të cilët vuajnë nga anemia dhe mund të trajtojë edhe tensionin e lartë të gjakut.

Për ata të cilët duan të luftojnë aneminë, përzieni gjysmë kilogrami mjaltë me gjysmë kilogrami arra dhe më pas shtoni lëngun e një limoni.

Përzieni mirë dhe më pas futeni në një kavanoz qelqi, duke e përdorur një lugë çaji prej saj tri herë në ditë.Për ata të cilët kanë tension, thjeshtë merrni 100g arra dhe pak mjaltë dhe konsumojeni atë çdo ditë për një muaj e gjysmë.

Kjo recetë ndihmon edhe me dhimbjet e kokës, pagjumësinë dhe ulcerën.

Përbërësit qe ju duhen per kete recete jane :
300 ml lëng limoni
300 gram arra të grira
300 gram mjaltë

Përgatitja dhe përdorimi:
Miksoni në një enë mjaltin dhe lëngun e limonit. Hidhni më pas arrat e grira dhe përziejini derisa të kombinohen plotësisht. Ruajeni në një kavanoz të pastër. Hani çdo mëngjes me stomakun bosh një lugë gjelle nga kjo përzierje.

Per me shume rreth kesaj recete shikoni videon ne vazhdim

You may also like...