Kura Japoneze Me Ujë: E Djeegë Dhjamin, E Rregullon Tretjen Dhe I Largon Dhimbjeet E Nyejve… Ja – (RECETA)

Kura Japoneze Me Ujë: E Djeegë Dhjamin, E Rregullon Tretjen Dhe I Largon Dhimbjeet E Nyejve… Ja – (RECETA)

Interneti është i mbushur me dieta të panumërta, receta e iilaçe për humbje të peshës, dhe një prej tyre qëndron e veçuar për efikasitet dhe rezultate të shpejta.

Më specifikisht, është uji me xhenxhefil ai që djegë yndyrë edhe nga vendet më të vështiira në trup, siç është abdomenii, shpina dhe iijët.

Uji ka efekt të mirë në shëndetin e përgjithshëm dhe ju mbron nga shumë sëmunddjee, pasi që përbërësi aktiv i xhenxhefilit, gingerolii, ka veti antiipezmatuesee.

Përfitimet e ujit japonez me ujë:

– E normalizon shtypjeen e gj akut
– I redukton infekksioneet
– E përmirëson qarkullimin
– I zvogëlon simptomaat e gripiit dhe të ftohtit
– E rregullon tretjen
– I largon dhimbbjeet e nyejve

Përbërësit:

– 1.5 litra ujë
– Pak xhenxhefil
– Lëng limoni

Përgatitja:
– Vendoseni ujin për t’u vluar dhe qërojeni xhenxhefilin në një enë
– Shtojeni xhenxhefilin në ujë të vluar dhe lëreni derisa të zbutet
– Largojeni ujin, lëreni të ftohet dhe shtojeni lëngun e limonit

Posa t’i hapni sytë në mëngjes, konsumojeni këtë pije fantastike!

You may also like...