Përbërësit që duhet t’i shtoni ujit për të ju dhënë një bark të rrafshët

Studimet dëshmojnë se uji i detoksifikuar ndihmon trupin tuaj të humbasë peshë, të heqë toksinat si dhe të rrisë nivelet e energjisë. Nëse doni që të qëndroni të hidratuar ndiqni recetat që kemi për ju.

Receta: Bëni kube kastraveci, Vendosni ato në frigorifer. Shtoni ato në ujë dhe pijini sa herë të keni etje. Ju gjithashtu mund të shtoni limon ose nenexhik për të rregulluar shijen. 2. Uji me mollë dhe kanellë. 2 feta mollë. Shtoni 2 shkopinj kanelle, në një shtambë me ujë. Vendoseni në frigorifer për një orë. 3. Uji me hudhër. 2 copa hudhër pritini në feta. Prisni për 10 minuta dhe më pas përzieni ato me 500 ml ujë.

Lëreni të qëndrojë për 2 orë. 4. Uji me kripë jo të jodizuar. 4 gota ujë të ngrohtë. Përzieni 2 lugë çaji kripë deti jo të jodizuar. Nëse doni që të ju shijojë më mirë, shtoni pak limon. Pijeni atë sa më shpejt të jetë e mundur me stomak bosh.

5. Ujë me piper të zi: Gjysmë lugë gjelle kokrra piperi të zi, 1 lugë xhenxhefil të integruar, 1 lugë gjelle mjaltë, 1 limon dhe 2 gota ujë. Përzieni specin me xhenxhefil të integruar. Tani derdhni mjaltin dhe përzieni gjithçka mirë. Zieni ujin dhe hidhni në gota. Shtoni një lugë gjelle të përzierjes në një gotë ujë. Shtoni lëngun e gjysmës së limonit (nëse ju pëlqen limoni).

Pijeni të ngrohtë: 6. Ujë me rozmarinë. Një kërcell rozmarinë të freskët. Merrni një limon dhe preni lëvoren e tij. Vendosni fetat e limonit dhe rozmarinën në një kavanoz 32 oz (0.9 litra). Vendoseni në frigorifer për të paktën 2 orë. Ju lutemi, këshillohuni me një specialist nëse mund t’i merrni këto përbërës.

You may also like...