Nëse hidhni helpi hudhre te uji që pini, do shëroheni nga kjo sëmundje. Sëmundja me e perhapur tek shqiptaret..!?

Nëse hidhni helpi hudhre te uji që pini, do shëroheni nga kjo sëmundje. Sëmundja me e perhapur tek shqiptaret..!?Studimet laboratorike kan treguar se hudhra e papjekur vr.et bakteret, ul lipidet e gja.kut dhe potencialisht ul presionin e gja.kut.Kura me 12 Thelpinj Hudhra për Largimin e Peshës së Tepërt.

Disa studime kanë treguar gjithashtu se hudhra mund të stimulojë sistemin imunitar për të ngadalësuar rritjen e tumorit.Për 7 ditë, pini ujë me hudhër, këtë bëjeni një herë në muaj.Do të ngeleni pa fjalë me rezultatin.Kur është koha e duhur për të pirë ujë me hudhër të bardhë? Kur trupi duhet të pastrohet nga toksina Në shenjat e para të një ohjejePërbërësit:8 thelpinj hudhërdhe një litër ujë.

Përgatitja:Qëro hudhrat dhe përgjysmoni çdo thelb.Shpëlajeni thelbin e hudhrës në ujë, pastaj vendoseni në një kavanoz.Derdhni një litër ujë dhe mbyllni kavanozin.Lëreni në frigorifer për një orë para përdorimit.

Si ta përdorni:Përzieni 1/4 filxhan ujë me hudhër në 1 gotë ujë të thjeshtë.Dita 1: Pini çdo orë e gjysmë gjatë kësaj dite.Dita 2: Pini ujë të hudhrës çdo dy orë ose të paktën tre herë në ditë.Në ditët në vijim, pini ujë me hudhër disa herë në ditë.

You may also like...