“Putini vetë zgjodhi të futej në luftë”, Biden paralajmëron pasoja të rënda

Presidenti amerikan Biden tha se presidenti rus Vladimir Putin mban përgjegjësinë e plotë për sulmin ndaj Ukrainës dhe tha se Rusia do të përballet me pasojat për shkak të tij.

“Putini është agresori. Putini zgjodhi këtë luftë. Dhe tani ai dhe vendi i tij do të mbajnë pasojat”, deklaroi Biden në komentet në Shtëpinë e Bardhë.

Biden tani po shpall sanksione shtesë ndaj Rusisë

You may also like...