Dëgjohen shpërthime të mëdha në Kiev, jep detaje Klitschko

Po raportohet për shpërthime të forta në kryeqytetin ukrainas, Kiev.

Një dëshmitar i Reuters tha se janë dëgjuar sulme të njëpasnjëshme artilerike atje.

Një tjetër dëshmitar i tha agjencisë së lajmeve se kishte të shtëna me armë zjarri në pjesën perëndimore të Kievit.

Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko, shkruan në ‘Twitter’ se pesë shpërthime brenda tre dhe pesë minutave u dëgjuan pranë një termocentrali në veri të qytetit.

“5 shpërthime ndodhën me një interval prej 3-5 minutash në KAPITULLIN-6. Aty vijojnë shërbimet e urgjencës. Do të zbulojmë detajet”, ka shkruar ai në ‘Twitte

You may also like...