Pamje shokuese/ Qytetari ukrainas u del përballë tankeve rusë (VIDEO)

Një qytetar i guximshëm ukrainas është përshkruar duke qëndruar përballë trupave të Putinit duke u përpjekur të bllokojnë një kolonë ushtarake ruse – në skena që të kujtojnë “njeriun e tankeve” në sheshin Tiananmen që bllokonte forcat kineze në 1989.

Videoja, që besohet se është marrë në jug të vendit pranë Krimesë, po publikohet ndërsa ushtria ruse rrethon dhe pushton Kievin sot në një përpjekje të dukshme për të kapur kryeqytetin dhe për t’i “prerë kokën” qeverisë me shpresën për një fitore të shpejtë. .

Por njerëzit e Putinit dukeshin gati për t’u përballur me beteja të përgjakshme në rrugë, ndërsa trupat ukrainase të ngarkuara për mbrojtjen e qytetit filluan të ndërtonin mbrojtje në autostrada, ura dhe qoshe rrugësh me të shtëna me armë dhe shpërthime në qendër të kryeqytetit.

You may also like...