Ukraina ‘shkatërron’ rusët/ Publikohet bilanci më i fundit i viktimave, janë me mijëra! (VIDEO)

Forcat ruse kanë humbur rreth 2,800 ushtarakë dhe 80 tanke gjatë sulmit të tyre në Ukrainë, tha të premten zëvendësministrja e Mbrojtjes Hanna Malyar sipas Reuters.

Ajo shtoi në faqen e saj në Facebook se trupat ruse humbën gjithashtu rreth 516 automjete të blinduara luftarake, 10 avionë dhe shtatë helikopterë që nga ora 15:00 me orën lokale.

Shumë gjëra kanë ndodhur sëfundmi në Ukrainë.

You may also like...