E FUNDIT/ Menjëherë pas mbylljes së diskutimeve, shpërthim i fuqishëm në Kiev (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Kievin pasditen e sotme. Menjëherë pas shpërthimit, në kryeqytet janë ndezur sirenat e alarmit, që paralajmërojnë se Kievi mund të goditet nga avionët rusë.

Qytetarët vijojnë të qëndrojnë në metrotë e qytetit dhe vendstrehime të tjera, ndërkohë që sot ka përfunduar edhe shtetrrethimi i vendosur nga kryebashkiaku Vitaly Klitschko.

Paraditen e sotmne delegacioni ukrainas dhe ai rus u takuan në Bjellorusi dhe diskutuan për një armëpushim të mundshëm, por nuk u arrit asnjë marrëveshje.

Pritet që në ditët në vijim të ketë takiem të tjera, ndërkohë që Rusia po sanksionohet edhe më shumë nga vendet e BE, SHBA dhe Japonia..

You may also like...