I FUNDIT/ Italia merr vendimin për Rusinë, zbardhet goditja për Vladimir Putin

Një tjetër masë ndëshkimi vjen për Rusinë nga Italia, Ajo ka vendosur të mbyllë hapësirën ajrore për avionët e Rusisë.

Pas shumë paralajmërimeve, presidenti rus Vladimir Putin nuk i ka ndalur ende sulmet ndaj Ukrainës.

Presidenti ukrainas që prej nisjes së sulmeve iu bashkua forcave ushtarake në mbrojtje të territorit të Ukrainës, ndërsa i ka bërë thirret BE, SHBA dhe NATO-s të ndalojnë agresionin rus.

Ndërkohë edhe Finlanda, Danimarka, Irlanda, Belgjika dhe Gjermania, mbyllin hapësirën ajrore për fluturimet ruse.

You may also like...