Mediat ukrainase: Bombardohen lagjet e Kievit, këto janë zonat që janë aktualisht nën sulm

Rusia ka bombarduar lagjet e Kievit, si dhe qytetin Vyshneve i cili gjendet jashtë kryeqytetit, sipas Shërbimit Shtetëror të Komunikimit Special të Ukrainës.

The Kyiv Independent shkruan se lagjet që janë aktualisht nën sulm janë janë Rusanivka, Kurenivka, Boiarka dhe zona pranë Aeroportit Ndërkombëtar të Kievit, i njohur gjithashtu si Zhuliany.

Lexo Edhe:
Një shpërthim i fuqishëm u dëgjua gjithashtu në Bila Tserkva, një qytet në Oblastin e Kievit, ku u godit një depo karburanti, njoftoi agjencia e lajmeve UNIAN.

You may also like...