“Bomba” nga prestigjozia “The Times”: Zelensky i ka mbijetuar tre atentateve brenda disa ditësh

“Times” raporton se presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u ka mbijetuar të paktën 3 tentativave për vrasje gjatë ditëve të fundit.

Presitigjiozia britanike shkruan se mercenarë nga grupi paraushtarak Wanger dhe forcat speciale çeçene u dërguan për të eliminuar Zelenksy-n.

Mendohet se Ukraina ishte informuar disa nga këto plane nga anëtarët kundër luftës të Shërbimit Federal të Sigurisë së Rusisë.

“The Times” shkruan se Grupi Wagner humbi në përpjekjet e tyre, ndërkohë që një burim thotë se është “e frikshme” se sa mirë është i informuar ekipi i sigurisë i Zelensky

You may also like...