Zelensky: NATO i dha dritë jeshile bombardimeve ruse në Ukrainë, nuk mori vendim për ta mbyllur qiellin

Zelensky: NATO i dha dritë jeshile bombardimeve ruse në Ukrainë, nuk mori vendim për ta mbyllur qiellin

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka dënuar vendimin e NATO-s për të mos e mbyllur qiellin mbi Ukrainë.

Ai tha sa sot lidershipi i aleancës i dha dritën jeshile bombardimeve të mëtejshme të qyteteve dhe fshatrave të Ukrainës, shkruan The Kyiv Independent, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:
“Sot lidershipi i aleancës i dha dritën jeshile bombardimeve të mëtejshme të qyteteve dhe fshatrave të Ukrainës, duke refuzuar krijimin e një zone ndalim-fluturimi (mbi Ukrainë),” tha Zelensky gjatë fjalimit të tij të fundit.

You may also like...