Emocionuese/ Thirrja e fëmijëve sirianë për t’i dhënë fund luftës në Ukrain përloti Botën (VIDEO)

Fëmijët e familjeve që ikën nga lufta civile në Siri dhe u strehuan në Turqi, thanë se dëshironin që lufta Rusi-Ukrainë të përfundonte sa më shpejt të ishte e mundur dhe se lufta i lëndonte më së shumti fëmijët. Lufta civile e nisur në Siri në vitin 2011 vazhdon edhe pas 11 vitesh. Miliona njerëz që jetojnë në Siri u detyruan të strehoheshin në vende të tjera, ndërsa mijëra njerëz humbën jetën. Qindra mijëra njerëz, shumica fëmijë, u plagosën në luftë. per me teper shiko videon me posht

You may also like...