Situata përkeqsohet/ Kush është Shteti ANONIM që furnizon ukrainen Fshehurazi me armatim prej 350 Milion$

Ndërsa Rusia godet Ukrainën, vendet e NATO-s nxitojnë në shtiza dhe thumbues
Armët amerikane janë pjesë e një pakete prej 350 milionë dollarësh që Presidenti Biden autorizoi të shtunën.
Afër KUFIRIT TË UKRAINËS – Rreth 14 avionë me trup të gjerë transportuan një sërë raketash antitank Javelin, raketahedhës, armë dhe municione në një aeroport afër kufirit të Ukrainës të premten, ndërsa Shtetet e Bashkuara dhe aleatët evropianë shtuan përpjekjet e tyre për t’i dhënë ushtrisë ukrainase një këmbë lart në luftimin e një armiku të huaj që e tejkalon shumë atë.

You may also like...