Sulme masive nga ajri, pamjet e momentit tragjik kur qyteti ukrainas bombardohet nga Rusia (Video)

Rusia mëngjesin e sotëm ka nisur me bo mbardime në qytete të ndryshme, duke shkaktuar edhe vik tima nga ana civile.Së fundmi është publikuar një video ku shihet sesi Rusët po kryejnë sulme masive nga ajri.Një raketë ka goditur infrastrukturën e qytetit në Kharkov.Siç shihet në video në momentin kur rusët kanë b ombarduar qytetin në rrugë kishte njerëz dhe makina në lëvizje. Dyshohet se nga sulmi ka vik tima dhe të plagosur, por ende nuk ka një informacion zyrtarë.Kujtojmë që Rusia orët e para të mëngjesi bo mbardoi një bazë ushtarake duke shkatuar 70 vik tima. Rusia po avancon edhe drejt Kievit, pasi një autokolonë me makina të blinduara dhe tanke janë nisur drejt kryeqytetit…

VIDEO

You may also like...