Putin ne panik, vala e dytë e Droneve Bayraktar TB2 ka mbërritur dhe tani jan gati ne pozicionin luftarak (VIDEO)

Së fundmi, ka pasur informacionet më të fundit nëse Ukraina ka marrë dron shtesë Bayraktar TB2.
Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës tha; nga që Forcat e Armatosura të vendit morën drone shtesë Bayraktar TB2, shkruante Defense-blog.com.
Si rezultat i këtij informacioni, droni Bayraktar TB2 do të bllokojë efektivisht përparimin e trupave ruse.

You may also like...