E cmendur-Ukrainasit çaktivizojnë bombën me duar dhe ujë (VIDEO)

Specialistët ukrainas të asgjësimit të mjeteve shpërthyese (EOD) shihet se po çaktivizojnë një bombë ruse me duart e tyre dhe një shishe ujë.

Charles Lister, bashkëpunëtor i lartë dhe Drejtor i programeve të Sirisë dhe Kundër Terrorizmit dhe Ekstremizmit në Institutin e Lindjes së Mesme, ka publikuar videon në rrjetet sociale ka marrë mijëra komente mbështetëse, raporton theguardian.

“Kjo bombë e hedhur nga Rusia do të rrafshonte një ndërtesë – dhe megjithatë këta EOD të Ukrainës e çaktivizojnë me dy duar dhe një shishe ujë, ndërsa predhat bien në mënyrë të vazhdueshme aty pranë”, ka shkruar ai në Twitter.

VIDEO

You may also like...