E paralajmëroi CIA/ Shihni autokolonën ruse që i drejtohet Kievit, pritet një sulm i ”tmerrshëm” (Video)

Pas paralajmërimit të Agjencisë Amerikanë të Inteligjencës se Kievi “ishte vetëm disa orë larg një sulmi të tmerrshëm”, një video është bërë publike ku shihet një kolonë tankesh rus që drejtohen drejt kryeqytetit ukrainas..

Autokolona e “frikshme” ruse kaloi nga Irpin, periferi e kryeqytetit që është shkatërruar thuajse tërësisht, dhe avancoi në zonën e Brovary, vetëm 13 milje larg Kievit.

You may also like...