PAMJE: Rusia e bombardon rëndë qytetin ukrainas

Mikolaiv, qytet ukrainas, është duke u bombarduar rëndë nga forcat ukrainase.

Momentet e bombardimeve janë kapur në video, të cilat më pas janë shpërndarë nga ish-diplomati ukrainas, Olexander Scherba, në ‘Twitter’ në profilin e tij, shkruan lajmi.net.

“#Mikolaiv nën sulm të rëndë tanimë. Budallenjtë e Putinit nuk mbërrijnë të luftojnë me Ukrainën ballë përballë, andaj ngushëllohen duke vepruar ashtu siç bënë në Grozni dhe Alepo. Frikacakë e kriminelë”, ka shkruar Scherba në profilin e tij.

You may also like...