“O legen, ti nuk je i denjë!”/ Vogëlushja ndez turmën me thirrjen e saj për Ramën: “Kam ditëlindjen dhe erdha të protestoj”

Një vogëlushe mori sot mikrofonin në protest%n që po organizohet në Tiranë kundë rritjes së çmimeve. Ajo ndezi tumrën me thirrjet e saja teksa tha se kishte ardhur në protestë pavarësisht se kishte ditëlindjen.

“Ne s’i përballojmë dot rritjen e çmime, ulni çmimet dhe na rrisni rrogat, sot kisha ditëlindjen dhe erdha të protestoj për rritjen e çmimeve se askush nga ne nuk i përballon dot rritjen e çmimeve.

Lëviz nga ky vend që ke, se nuk je i denjë për këtë vend. Ti vetëm korrupsion bën o legen, Rama ik, liro vendin,” tha ajo.

SHARE

You may also like...