Pamje nga momenti/”Anti-tanku britanik që e gjith rusia ia ka frikën.”

Ushtari ukrainas të shtunën u ndje fitimtar, duke u treguar gazetarëve një automjet të blinduar rus të shkatërruar nga një raketë antitank britanike.

“Ky (automjet i blinduar) është qëlluar nga kjo gjë e bukur”, tha ai, duke ecur drejt mbetjeve të automjetit, përcjell Telegrafi.

“Dhe unë dua të bëj një falënderim të madh për shokët tanë britanikë që na ndihmojnë”.

You may also like...