Pamje nga momenti/”Forcat ushtarake ukrainase në luftime të rënda me forcat ruse në Ivankov.”

Pamjet e luftimeve tokësore nga trupat e ushtrisë ukrainase në luftime të rënda me forcat ruse në zonën e Ivankovit u shfaqën në internet.

Ajo tregon një betejë intensive midis asaj që duket të jetë dy kolona të blinduara përballë njëra-tjetrës.

Një ushtar ukrainas mund të shihet duke vënë në terren një sistem antitank NLAW të furnizuar nga Britania dhe disa automjete me sa duket ruse mund të shihen të shkatërruara dhe të djegura.

You may also like...