E tmershme- Pamje nga qendra tregtare ne Kiev qe u bombardua nga Rusia

Ushtria ruse gjatë mbrëmjes së kaluar ka kryer sulme ajrore mbi Kievin, ku me raketa goditi një qendër tregtare dhe si pasojë humbën jetën tetë civilë.

Madje rusët për asnjë moment nuk po i kursejnë civilët që nga fillimi i pushtimit rus në Ukrainë, transmeton Telegrafi.Pamjet e pasojave të bombardimit të qendrës tregtare janë rrëqethëse, ku shihen vetëm rrënoja të objektit gjigant që dikur ishte krenari e kryeqytetit ukrainas.
Se për çfarë bëhet fjalë shikoni videon që e ka realizuar mediumi gjerman Bild, ku shihet sesi gjithçka është bërë “rrafsh me tokë”. /Telegrafi

VIDEO

You may also like...