Ka lajme të mira nga inteligjenca britanike/ Forcat ruse kanë mbetur në vend, Putini po humb

Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar ka dhënë vlerësimin e saj të fundit për atë që po ndodh në Ukrainë dhe thotë se përparimi rus në veri mbetet statik ndërsa forcat përpiqen të rigrupohen.

Inteligjenca britanike shton se Rusia po përpiqet të rrethojë forcat nga vende si Mariupol dhe Kharkiv, dhe se trupat ende po përpiqen të lëvizin drejt qytetit portual të Odesës në Detin e Zi.

You may also like...