Zelensky merr urime nga gjithë bota/ Ja c’ka bërë për të ndalur Putinin…

Kryeministri britanik Boris Johnson ka ururar Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky për tërheqjen e forcave ruse nga Kievi. Përmes një telefonate, Johnson pranoi se ci vilët po vuajnë shumë.

Rusët nuk e morën Kievin, Johnson përgëzon Zelenskyn

Ukraina thotë se forcat e saj kanë rimarrë të gjithë rajonin rreth Kievit, pasi Rusia është tërhequr nga aeroporti Hotomel dhe qytetet Irpin dhe Bucha.

Volodymyr Zelensky nga ana tjetër e ka quajtur Mbretërinë e Bashkuar një aleat të fuqishëm përmes një postimi në rrjete sociale.

You may also like...