Ndihmoni ne Aneminë dhe sëmundjet e fytit: Bëni një ilaç natyral nga Arrat e reja..!?

Ndihmoni ne Aneminë dhe sëmundjet e fytit: Bëni një ilaç natyral nga Arrat e reja..!?

Arrat e reja të përziera me mjaltë kanë një efekt pozitiv në rast të anemisë dhe ndihmojnë në pastrimin e mëlçisë, stomakut dhe enëve të gjakut.

Ata janë gjithashtu të shkëlqyeshëm për problemet e tiroides, sëmundjet e fytit dhe traktit të frymëmarrjes, veçanërisht bronkit, rritjen e imunitetit, ndihmojnë me problemet e shkaktuara nga menopauza, mbipesha dhe sëmundjet kronike të frymëmarrjes.

Përbërësit: 40 arra të njoma të njoma, 1 kg mjaltë cilësor.

Procedura: lani arrat e reja, thajini, pritini në të katërtat dhe vendosini në një kavanoz , pastaj hidhni mbi të mjaltin. Eshtë më mirë të përdorni doreza kur i futni ne kavanoz ose kur jeni duke i prerë, pasi ngjyra e gishtave tuaj do të jetë e zezë. Mbylleni kavanozin fort dhe lëreni në diell për një muaj. Shkundni herë pas here.

Kur arrat vendosen në një kavanoz, ato gradualisht lëshojnë lëngun e tyre shërues në mjaltë, mjalti hollohet dhe merr një ngjyrë të errët. Pas periudhës së kaluar, nxirrni arrat dhe ftohni shurupin e marrë. Ruhet në një vend të freskët dhe të errët. Përdorimi: merrni një lugë çaji në ditë, mundësisht në mëngjes me stomak bosh.

You may also like...