Dëshmia nga ngjarja e Librazhdit te perlot/ Vëllai i vajzës nga Librazhdi e merr në telefon dhe i thotë o vritè veten do vi unë të vräs

Babai i 20-vjeçares nga Librazhdi që u kap mat me të dashurin e saj në dhomën e gjumit nga vjehrri dhe vjehrra, tregon të tjera detaje nga ngjarja që bëri xhiron e rrjetit.

Ai tha për emisionin ‘Me zemër të hapur’ se vajzën e kishin d hunuar dhe of enduar. Babai tha se e kishte q ëlluar vajzën vetëm një herë me një shpullë.

“Familjarët e atyre o kam takuar. Pse s’më thanë ata mua; o Arben, hajde këtu. Në momentin kur erdhi po licia, se e kishin bllokuar te dera, vajza veshi vetëm një palë tuta të holla, të brendshme. Nuk kishte dhe i futa një shpullë se nuk e mohoj. Kur del vajza, vjehrra e go det. Dikush e shtyhu vajzën. A shkoi vjehrri më duket, e goditi më shkop dhe vajza ra përtokë, dhe i dolën vidhet jashtë dhe i thonin vajzës; Vishu oj b uçe, vishu oj k uçkë.”, babai.

Ai ka theksuar se dyshon se ajo ngjarje ishte e inskenuar.

“Xhaxhallarët e krushkut, kunati i vajzës , komshinj janë ata. I gjithë pallati ishte mbledhur aty. Të dashurin e vajzës e mbajnë në mbrojtje. Vajza sot ka shenja dhune, po ta shohësh.”, tha ai.

Ndërsa gazetarja Fatma Haxhialiu tha se i vëllai i vajzës nga Greqia e merr në telefon dhe i thotë ose vritè veten ose do vi të vräs unë.

You may also like...