Të dashurin ia futi vjehrra në krevat, hera e parë që…/ Flet për herë të parë babai i 20-vjeçares nga Librazhdi

Rrëfehet për herë të parë babai i 20-vjeçares që u kap mat me të dashurin në dhomën e gjumit, nga vjehrri dhe vjehrra. Në një intervistë për ‘News24’, babai i vajzës tha se djalin nuk e kishte parë më parë, ndërsa dyshon se të dashurin vajzës së tij ia kishte futur vjehrri në shtrat.

Çfarë ndodhi?

Unë kam punuar atje në Togëz, Vajza kishte punuar gjithmonë. Të hënën ndodhi ngjarja. Dy ditë më parë hyra në lokalin e ish-krushkut. Aty vjen një person, ulët në një tavoline tjetër. Vjen krushku im dhe vjen e merr paketën e të shoqit nga tavolina jonë. E dëgjova; e gjeti Flamuri njërin që deshi. Më tha mua. E kam parë atë djalë aty. Në 11 e gjysmë të natës më marrin në telefon. Shoh një makinë te porta.

Djali që u gjet atë natë në dhomë me vajzën tuaj e njihnit? Punonte me ju?
Jo se njihja, se punoja më shkëputje.

E kishit parë vajzën?

Jo se kisha parë me vajzën.

Xhaxhallarët e krushkut, kunati i vajzës , komshinj janë ata. I gjithë pallati ishte mbledhur aty. Të dashurin e vajzës e mbajnë në mbrojtje. Vajza sot ka shenja dhune, po ta shohësh.”, tha ai.

E mbështesni , vajza ka thënë se ndoshta më ka dhënë një medikament?

Babai i 20-vjeçares: E mbështes se vajza nuk ma bënte këtë. Unë kur futem në dhomën time me fjet e mbyll derën me çelës, por kur shkova çelësi nuk kishte nga brenda, por nga jashtë.

Motra e dhëndrit thotë se djali nuk është futur nga familjarët për tu bërë protagonist, çfarë mund të thoni?

Unë flas atë që kam parë,. çfarë kërkonte çelësi nga jashtë? Djali ishte i qetë, e mbronin që të mos e qëlloja unë nga nervat.

E dinte djali, e pyete që ishte e martuar?

Ai nuk më kthente përgjigje fare. Ajo që unë kam parë ka qenë e mirëorganizuar e inskenuar mirë. Nuk e di ndoshta vajza ime ka gabuar më parë, por ajo atë nate ishte e inskenuar mirë.

You may also like...