Çaji Efikas 100 % Që Ju Ndihmon Në Shërimin E Tir0ideve Në Pak Kohë

Çaji Efikas 100 % Që Ju Ndihmon Në Shërimin E Tir0ideve Në Pak Kohë..A e dini se përkundër madhësisë së vogël, gjëndra tiroide prek pothuajse çdo qeliizë, indd dhe organ në trup?

Kjo është arsyeja pse një tiroide që funksionon siç duhet është kaq e rëndësishme.Një lloj i rëndësishëm i sëmunddjees tiroide është hiipotiroidiizmi, në të cilin tiroidi prodhon shumë pak hormonne.
Kur kjo ndodh, mund të përjetoni simptoma të tilla si dhimbbjee muskulore, kapsllëk, shtim në peshë, lodhje dhe humbje të kujtesës. Ju gjithashtu mund të përjetoni humbjen e flokëve, lëkurën e thatë, intolerancën, depreesioniin dhe dobësinë e përgjithshme. Për të luuf-ttuaar tiroidet,ja të bëni një çaj në shtëpi: Recetë e plotë:
Perimet si brokoli dhe lulelakër, si dhe ushqime të pasura me vitaminë D dhe omega-3 si salmoni dhe vaji i ullirit mund të ndihmojnë në lehtësimin e simptomavee të tiroideve.

Në një tenxhere me ujë duke zier hidhni dy lugë gjelle xhinxher,kanellë, arrë moskat dhe pasi ti keni përzier mirë e mirë hidhni dhe pak lëng qershish.

Më pas hiqeni tenxheren nga z jaarri dhe lëreni të ftohet për 20 minuta. Në fund hidhni një gjysmë lëng limoni dhe gjysëm lëng portokalli në të njëjtën përzierje.

You may also like...