Kanellë, Mjaltë Dhe Limonin Përzieni Për T’i Humbur Disa Kilogramë Brenda Jave.. Ja Receta?!

Kanellë, Mjaltë Dhe Limonin Përzieni Për T’i Humbur Disa Kilogramë Brenda Jave.. Ja Receta?!

Është fakt i njohur se mënyra më efikase për të humbur peshë është kombinimi i një diete të shëndetshme me ushtrime të rregullta fizike.Sidoqoftë, ka edhe disa mënyra natyrale për ta shpejtuar djjeegiien e ynndyrës dhe për ta përmirësuar shëndetin e përgjithshëm.
Më pposhttë e keni një recetë natyrale të cilën mund ta përdorni për t’i arritur rezultatet që gjithmonë i keni dëshiruar.
Përbërësit:
– Lëngun e gjysmë limonit
– Një lugë gjelle mjaltë
– Një lugë gjelle kanellë
– Një gotë ujë të vaktë
Përgatitja:

Në një gotë, përzieni lëngun e limonit dhe mjaltën, pastaj shtojeni kanellën dhe përzieni mirë. Pastaj, shtojeni ujin e vaktë dhe pijeni produktin menjëherë. Përsëriteni këtë një herë në ditë, çdo mëngjes, kur e keni lukthin bosh.
Ky kombinim i fuuqiishëm e deetoksikon trupin, e mbush atë me energji dhe e stiimulon procesin e humbjes së peshës.

Përderisa pektini që gjendet në limon e parandalon dëshirën për të ngrënë kanella e rregullon prodhimin e insuliinës. Mbani mend, kjo nuk është pije “magjike”, por thjesht e shpejton meetabolizmin dhe procesin e djjeegiies së dhjamit.
Për rezultate shumë më të mira, ju duhet të bëni edhe ushtrime fizike rregullisht, në veçanti ushtrime kaardio.

You may also like...