Mjekët Nuk Mund Të Besonin Se Sa Shpejt Ky Ilaç Pastron Enët E Gjjakut Dhe Largon K0lesterolin

Mjekët Nuk Mund Të Besonin Se Sa Shpejt Ky Ilaç Pastron Enët E Gjjakut Dhe Largon K0lesterolin -Kjo është një recetë e vjetër nga libri “Pelagica” dhe sipas recetës së shkruar përgatitet kështu: 1.2 litra ujë zihet, pastaj hiqet nga zjarri dhe lihet të ftohet.
Gjatë kësaj kohe, pastrohen saktësisht 40 thelpinj hudhër dhe lahen 3 limona të pa spërkatur. Grijeni hudhrën dhe priteni limonin në kubikë së bashku me lëvoren (farat hiqen). Shtoni hudhrën dhe limonin në ujë, pastaj lëreni të nxehet përsëri derisa të vlojë. Menjëherë lihet mënjanë dhe lihet e mbuluar brenda natës. Kulloni në mëngjes dhe ruajeni lëngun në një shishe qelqi. Ju merrni saktësisht një litër.
Përdorimi: pini një gotë raki në mëngjes derisa të konsumohet e gjithë sasia. Pas një pushimi dhjetë ditësh, çdokush mund të përsërisë procedurën.

Pastron enët e gjakut dhe ul kolesterolin dhe trigliceridet – Unë personalisht e kontrollova atë, thotë Lila Lango. – Nusja ime përgatiti këtë recetë për vëllain tim, dhe mjeku nuk mund të besonte se dhjami i tij ishte zvogëluar, faleminderit – Aida Dzidic konfirmon efikasitetin Recetë për eliksirin e rinisë sipas Luna -Këtë eliksir të rinisë e përdor një herë në vit, dhe mund të përdoret 2-3 herë. Eliksiri është i mirë për rinovimin e trupit, pastrimin e enëve të gjakut sidomos nëse janë të bllokuara me pllaka, për rregullimin e kolesterolit dhe presionit të gjakut, thotë Luna.
Receta është e thjeshtë dhe përgatitet nga përbërës natyralë. PGRRBRSIT E NEVOJSHM: 1 kg limon 300 g hudhër të pastruar 1.5 litra ujë PROCEDURA: Sillni ujin në një çiban, pastaj zvogëloni nxehtësinë në të ulët. Shtoni hudhër të shtypur dhe limon me lëvozhgë (pastruar nga farat) në ujë dhe zieni në nxehtësi të ulët për 15 minuta. Më pas lëreni mënjanë të ftohet. Ruhet në një vazo qelqi dhe ruhet në frigorifer. Përdorimi: 25 ml në mëngjes, 25 ml në mbrëmje, për 25 ditë. Bëni një pushim prej 10 ditësh, pastaj përsëritni procedurën derisa të konsumohet e gjithë sasia.

You may also like...