Hiqni Qafe Rrudhat Me Kastravec Dhe Mjaltë.. Ja Receta.?!

Gjithashtu kemi dëgjuar edhe për të mirat e kastravecit për fytyrën, kryesisht për rrathët e ziinj të syve dhe ënjtjen e tyre. Kastraveci përmban më shumë se 95% ujë dhe e hiidraton lëkurën.
Por të përziera bashkë kastraveci dhe mjalti janë trajtimi më i mirë për të reduktuar rrudhat në fytyrën tuaj.Ajo që ju nevojitet është një kastravec dhe një lugë mjaltë.
Lyeni fytyrën me mjaltë, kryesisht në vendet që keni rrudha.

Kastravecin e qëruar dhe të prerë në feta do e vendosni mbi mjaltin.

Lëreni të veprojë për 10 minuta dhe më pas shpëlani fytyrën.

You may also like...