Fantastike “KURA” Me Mollë Për Pastrimin E Zorrës Së Trashë..

Fantastike “KURA” Me Mollë Për Pastrimin E Zorrës Së Trashë..

Është jashtëzakonisht e rëndsishme të pastoni herë pas here zorrën e trashë, pasi është organi përfundimtar i sistemit të tretjes, që është përgjegjës për hidratimin e duhur të trupit, riciiklimmin e aciideve yndyrore dhe thithjen e vitaminave. Ne sot do ju tregojmë një recete me mollë, që është shumë efektive për pastrimin e zorrës së trashë.
Molla është opsioni perfekt për pastrimin e trupit nga tokksinaat dhe lehtësimin e simpttomaave të pakëndshme si kapsllëku, diiarreeja dhe peezmatiimi.
Përbërësit: Një mollë 1 lugë gjelle fara chia (10 g) 2 gota ujë (400 ml) 1 lugë gjelle fara liri (10 g) 1 lugë gjelle mjaltë (25 g)
Përgatitja Futini në ujë farat e lirit dhe chia-t për 6 orë. Lani mollën me kujdes dhe copëtojeni në copa të vogla.

Vendosni farat e njomura, mollën dhe mjaltin në një blender.

Shtoni ujë në përzierje dhe përziejeni atë. Lëreni pijen të qëndrojë për 3 orë në frigorifer.

Pini një gotë në mëngjes, me stomakun bosh, për një javë, dhe do të ndiheni më mirë.

You may also like...