Keni Dhimbje, Kruajtjr Dhe Zhurma Ne Vesh, Ja Sëmundjet Që E Tregojne Dhe Si Ti Kuroni..!?

Keni Dhimbje, Kruajtjr Dhe Zhurma Ne Vesh, Ja Sëmundjet Që E Tregojne Dhe Si Ti Kuroni..!?Dhimbjet e veshit janë të tmerrshme dhe shqetësuese. Shumë nga dhimbje janë si shkak i depozitimeve të lëngëta në vesh, tingujt e lartë, të ftohtit, infeksionet, dylli, dëmtimet brenda veshit e të tjera, transmeton Klan Kosova. Përveç se me medikamente dhimbjet mund të shërohen edhe me produkte që gjenden në kuzhinë. Këto janë disa prej tyre.

Vaj ulliri Vaji i ullirit vepron si një qetësues i shpejtë ndaj dhimbjeve të veshit. Ai shërben si lubrifikant dhe ndihmon për të luu fttuar infeksionet në vesh.

Gjithashtu mund të ndihmojë në ndalimin e zhurmave brenda veshit. Hidhni 3-4 pika vaj ulliri të vakët në kanalin e veshit.

Gjithashtu mund të ngjyeni një tampon pambuku me vaj ulliri dhe ta vendosni në vesh.

Hudhra Vetitë analgjezike dhe antibiotike të hudhrës ndihmojnë në qetësimin e dhimbjeve të veshit të shkaktuara nga infeksionet.

Nxehni 1 lugë çaji hudhër të grirë në të. Lëreni të ftohet dhe kullojeni vajin. Hidhni 2-3 pika prej tij në veshin që ju dhemb.

Një tjetër opsion është të shtrydhni lëngun e disa thelpinjve hudhër dhe hidheni në veshin që ju dhemb.

Qepa Qepa është një prej medikamenteve shtëpiake më të efektshme në dhimbjen e veshëve. Vetitë antiseptike dhe antibakteriale të saj funksionojnë mirë në trajtimin e dhimbjeve të veshëve.

Prisni imët një qepë të freskët dhe mbështilleni me një napë të pastër.

Mbajeni natën në veshin e infektuar për 5-10 minuta. Përsëriteni këtë proces disa herë në ditë.

Gjithashtu mund të merrni një lugë lëng qepe të shtrydhur dhe ta ngrohni pak. Më pas hidhni 2-3 pika në vesh, 2 deri në 3 herë në ditë.

You may also like...