Kampionia olimpike Shqiptare ka arritur të mundë xhudisten Serbe, mjaftuan 2 minuta për të mposhtur.VIDEO

Kampionia olimpike në xhudo Nora Gjakova,❤️ ka arritur të mundë xhudisten serbe Marica Perishic, në Grand Slam-in në Abu Dhabi. Kanë mjaftuar dy minuta për të mposhtur serben. Në gjysëmfinale Nora🇽🇰 u përball me gjeorgjianen Eteri Liparteliani, të cilën po ashtu e mundi.💪
Tashmë pritet që Nora Gjakova të zhvillojë ndeshjen finale me koreanen Mimi Huh. Kujtojmë se xhudisja nga Kosova ka fituar në garat Grand Slam tre medalje, dy të arta në Abu Dhabi (2018) e Tbilisi (2021) si dhe një medalje të bronztë në Paris (2020).
Mbetet për t’u pritur se cilën medalje do të marrë këtë të premte xhudistja, të artën apo të argjendën.

You may also like...