Lëngu i cili u mundëson juve të dukeni 10 vite më të rinj : Gjendet kudo

Lëngu i cili u mundëson juve të dukeni 10 vite më të rinj : Gjendet kudo;Vaji i kokosit është një nga vajrat më të njohura natyrale, që mund të sjellë përveç përfitimeve të saj të shumta shëndetësore, dhe një gamë të gjerë përdorimesh. Ne ju japim disa arsye më shumë për t’u dashuruar me vajin e kokosit, pasi do të dukeni 10 vjet më të reja:

Ushqen lëkurën;Për të ushqyer lëkurën, për të lu. ftuar rrudhat dhe për ta bërë atë të butë dhe elastike, aplikoni vaj kokosi në lëkurë çdo natë para se të flini. Lëreni të veprojë gjatë natës.Krem për cel ulitin;Ky vaj është i mrekullueshëm në rastin e cel ulitit.Vetëm përziejeni me mjaltë dhe aplikojeni në zonat e prekura para se të flini. Lëreni të veprojë deri në mëngjes. Pas disa javësh, cel uliti do të zhd. uket plotësisht.Krem për duart;Vaj kokosit ka veti të fuqishme për zbutjen e duarve dhe për të qetësuar lëkurën e tyre. Vetëm aplikojeni atë dhe ju menjëherë do të vini re efektet.LEXO ME SHUME:

Trajtimi i qerpikëve;Në qoftë se ju përdorni kozmetikë shpesh, ky vaj do të jetë produkti i preferuar për heqjen e make-up-it, por edhe gjithashtu do të nxisë rritjen e qerpikëve tuaj.Aplikojnë atë në lëkurën e kokës apo qerpikë para se të shkoni për të fjetur çdo natë. Do të përshpejtojë rritjen e flokëve dhe do të ndihmojë problemet me rënien e tyre.LEXO ME SHUME:

You may also like...