Lajmi Fundit/ Termet i tmershem prej 6.7 shkalleve shkatroi gjith qytetin (VIDEO)

Një tërmet me fuqi shkatërruese prej 6.6 shkallë të Rihterit, ka goditur sot ishullin filipinas Luzon, ka njoftuar Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ishte në një thellësi prej 40 kilometrave, është bërë e ditur ndër tjera nga EMSC, transmeton Telegrafi.
Deri më tani nuk raportohet për viktima eventuale e as për dëme materiale, që mund të jenë shkaktuar nga ky tërmet.
Kujtojmë që tërmetet nuk janë diçka e pazakontë në këtë shtet, pasi shpesh goditet dhe raportohet për shumë viktima.

You may also like...