Gati 300 të vrarë nga tërmeti i fuqishëm në Indonezi – Për çfarë kanë më shumë nevojë?VIDEO

Gati 300 të vrarë nga tërmeti i fuqishëm në Indonezi – Për çfarë kanë më shumë nevojë njerëzit tani? | Lajmet e DW
Numri i të vdekurve nga tërmeti i së hënës në Indonezi është rritur në më shumë se 280, përfshirë fëmijët që u vranë kur shkollat ​​e tyre u shembën.

Ngjarja me magnitudë 5.6 goditi ishullin kryesor të Java, në jug të kryeqytetit Xhakarta. Rrëshqitjet e dheut dhe terreni i ashpër po bllokojnë hyrjen në zonat ku besohet se janë bllokuar civilët. Përpjekjet e shpëtimit janë duke u zhvilluar për të gjetur të mbijetuarit.#

You may also like...